למה הירקות שלנו נראים כל כך רע?

אפריל 1, 2018 0 By bhashukco
למה הירקות שלנו נראים כל כך רע?

למה הירקות שלי נראים כזה רע?
בתקופה האחרונה, אי אפשר שלא לראות את מלחמות מחירים בין רשתות השיווק השונות אבל מה קורה עם האיכות?. בדיקות שנעשו לאורך השנים של מצב הירקות על המדפים בפרט ברשתות השיווק ניתן לראות כי משום מה למרות כל ההבטחות הירקות שלנו עדיין נמצאים במצב רע מאוד, הם קטנים ומכווצים, פגומים ולא ראויים למאכל. בטח אתם שואלים את עצמכם, מה אפשר כבר לעשות? אז שתדעו החל מ-2014 החוק שקובע סטנדרטים בשיווק ירקות נכנס לתוקף והמצב ברשתות השיווק לא השתפר. אז באמת נראה שאין מה לעשות חוץ מלחזור לירקנים המקומיים באזורכם כי לפחות שם יש עם מי לדבר.
רשתות השיווק הגדולות נמצאות במלחמה יומיומית על כל צרכן וצרכן . אבל מה המחיר שאנחנו משלמים על כך באיכות הסחורה הנמכרת לנו?
בדיקה שנערכה באחד מערוצי החדשות העלתה כי הפירות והירקות שהרשתות הגדולות מוכרות נגועים ומתחת לכל סטנדרט של צריכה ועדיין תתפלאו לשמוע שאין עם מי לדבר.
משיחה שערכנו עם בעל רשת קטנה לשיווק פירות וירקות שמענו על גודל הבעיה "הצרכן לא יודע שהוא מרומה הוא חושב שהמחיר זול אבל זה בכלל לא אותו המוצר" וככה אנחנו חוסכים בכל יום כמה שקלים על פירות וירקות ומשלמים יותר על איכות ברמה נמוכה מאוד.

במשרד החקלאות אמנם חוקקו ב-2014 חוק הקובע ומגדיר סטנדרט של סחורה לרשתות השיווק ובכלל אבל עדיין נראה שהאכיפה בנושא כמעט ולא קיימת ורשתות השיווק ממשיכות בתחרות הורדת המחירים על פירות וירקות וכך גם יורדת האיכות של הפירות והירקות עצמם, ומי נפגע מכל זה? כרגיל,אנחנו.